Vánoční scénka

V 17.00 začne divadelní scénka na motivy příběhu narození Krista, ve které se představí děti z farnosti. Na pódiu ožije vánoční příběh narození Božího dítěte zasazený do situací předvánočního shonu dnešních dní. Maria a Josef se marně pokouší sehnat nocleh. Přichází do města, kde se koná zkouška sboru, v obchodních centrech vrcholí nákupní horečka, doma se peče vánoční cukroví, na faře se sepisuje slavnostní kázání, ve firmě se koná vánoční večírek a děti netrpělivě čekají na Štědrý večer... . Město je plné lidí a veškeré ubytování je již obsazené. Jak celý příběh dopadne, uvidíte 27. prosince na prostranství před bazilikou sv. Prokopa.

Průvod Svaté rodiny

Nebude chybět ani průvod v čele se Svatou rodinou následovanou třemi králi z dalekého orientu, pastýři, darovníky i živými zvířaty, to vše za hudebního doprovodu třebíčských koled. Průvod bude procházet mezi přítomnými lidmi a všechny postavy doputují na pódium. Zde bude možnost vyfotit se společně se Svatou rodinou.

Zpívání koled

Celou akci bude provázet hudební doprovod složený z třebíčských zpěváků a hudebníků pod vedením Ing. Karla Tomka. Zazní tradiční i méně známe vánoční písně a koledy. Neváhejte a předejte se k nám. Velcí i malí zpěváci jsou vítaní.